1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Teresy od Dzieciatka Jezus
 • wtorek – św. Aniołów Stróżów
 • czwartek – św. Franciszka z Asyżu
 • piątek – św. Faustyny

 

 1. W niedzielę 30 września na Mszach świętych (również na dodatkowej o godz. 15:00) sakramentalni małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia sakramentu małżeństwa. Natomiast w Pierzchnie w niedzielę za tydzień 7 października na Mszy o godz. 10:00.

 

 1. V Tydzień Maryjny ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej, który poprowadzi od 1 do 7 października ks. Krystian Sammler, rozpoczniemy: Mszą na cmentarzu w poniedziałek (1 października) o godz. 16:30.

 

 

 1. W ramach Tygodnia Maryjnego zapraszam:
 • Rodziców z dziećmi zapisanymi do wczesnej Komunii świętej
  w poniedziałek 1 października o godz. 18:00
 • Rodziców i dzieci z klas III na poświęcenie różańca we wtorek
  o godz. 16:30
 • Rodziców z niemowlętami, dziećmi od 0 do II klasy, przedszkolakami oraz proszących o potomstwo we wtorek o 18:00
 • Kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII oraz III gimnazjum
  w środę o godz. 16:30
 • Przystępujących w tym roku do Bierzmowania w czwartek na 16:30, na spowiedź, Mszę i spotkanie
 • Grupy duszpasterskie zgodnie z Planem Tygodnia Maryjnego, który można zabrać wychodząc z kościoła
 • siostry zakonne, rodziców powołanych, Apostolstwo Margaretka oraz osoby zaangażowane w Dzieło Adopcji Kapłanów podjęte w ubiegłym roku w naszej Parafii w czwartek na godz. 18:00
 • do uczestniczenia w Apelach Jasnogórskich o godz. 21:00 w: niedzielę 30.09 w Pierzchnie w kaplicy św. Stanisława, bpa i m., poniedziałek; 1.10 w Kórniku w kościele parafialnym; wtorek 2.10 w Skrzynkach przy figurze; środę 3.10 w Trzebisławkach 3 przy figurze; czwartek 4.10 w Runowie przy figurze; piątek 5.10 w Kromolicach przy figurze.
 • z piątku na sobotę na całonocną adorację z różańcem w ręku, czyli na Jerycho Pompejańskie, którym rozpoczniemy o godz. 20:00 naszą 3. Parafialną Nowennę Pompejańską.

 

 1. Wszystkich Parafian i Przyjaciół zapraszam na Mszę odpustową ku czci Królowej Różańca świętego, którą odprawi ks. prałat Jerzy Foltyn w najbliższą sobotę (6. Października) o godz. 18:00. Po Eucharystii procesja maryjna, podczas której zawierzymy naszą Parafię i miasto opiece Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej.

 

 1. W tym tygodniu
 • Rozpoczynamy miesiąc październik: różaniec o godz. 17:30 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30. Dla dzieci i młodzieży dziesiątka różańca w łączności z Mszą o godz. 16:30
 • Przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca: udajemy się do chorych o godz. 8:00: w piątek Proboszcz a w sobotę ks. Łukasz
 • Spowiadamy przed Mszami w kościele oraz dodatkowo w czwartek i piątek od 16:00, w kaplicy św. Stanisława w piątek od 15:00

 

 1. Za tydzień w niedzielę:
 • Wspólnota Wincentynki zaprasza na spotkanie z niezwykłym Gościem na Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 10.30

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i wrześniowy Miesięcznik Parafialny. Od dzisiaj można nabyć Kalendarz maryjny na 2019, w którym miesiąc październik jest ubogacony wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Składane ofiary za kalendarz są formą wsparcia na trwający remont kaplicy
  i ołtarza Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej

  

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś 

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa,
zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.  

 

Ewangelia według św. Marka