1. Kalendarz liturgiczny:

  •  środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze święte tak jak w niedzielę

              

2.  Zapraszamy na

  • Niedzielne kolędowanie z dziećmi po Mszy świętej o godz. 10:30
  • Koncert kolęd naszego Parafialnego Chóru Tutti Santi dzisiaj w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00
  • Koncert kolęd dziecięcego Chórku Tutti Santi, który odbędzie się 6 stycznia w środę po Mszy świętej o godz. 10:30
  • na Gminny przegląd kolęd i pastorałek, który odbędzie się 9 stycznia w sobotę o godz. 14:00, organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Kórniku

 

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w czwartek od godz. 9:30 do 11:00. W poniedziałek, wtorek i piątek biuro nieczynne z powodu kolędy i odwiedzin chorych.

 

4. Spotkanie duszpasterskie

  •  Spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot działających w naszej Parafii odbędzie się w środę 6 stycznia br., początek w kościele o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie przejdziemy do Straży na salę.

 

5.  W poniedziałek 4 stycznia Msza z nabożeństwem o umocnienie duchowe o g. 19:30.

 

6.  W środę 6 stycznia 2016r. w  Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli Msze święte tak jak w niedzielę. Podczas Mszy Świętych poświęcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z tradycją na drzwiach naszych mieszkań kreślimy litery C+M+B+2015. Kadzidło będzie można nabywać przed i po Mszach Świętych za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny oraz na wsparcie sierocińca w Betlejem. Ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać. Dzieci, młodzież i dorosłych w przebraniach Trzech Króli (sami robimy korony i stroje) zapraszamy na Mszę o godz. 10:30. Nasi Królowie wejdą uroczyście do Świątyni, gromadzimy się o 10:10 przy krzyżu misyjnym. Po Mszy świętej wszystkich uczestników zapraszamy do strażnicy gdzie odbędzie się Karnawał z Królami. Przewidywane zakończenie ok. godz. 13:30.

 

7. Istnieje możliwość wzięcia udziału:

  •  w warsztatach dla wspólnot modlitewnych, które odbędą się w najbliższą sobotę tj. 9 stycznia od godz. 10:00 do 18:00, zapisy dzisiaj w zakrystii

 

8. Za tydzień zbiórka do puszek na czekające nas prace w naszej parafii. BÓG zapłać
za złożone ofiary.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz Miesięcznika Parafialnego, w którym znajdziemy zaproszenie na dziewiętnaste urodziny Miesięcznika w formie zabawy karnawałowej, które odbędą się w sobotę 16 stycznia 2016r. Zapisy w zakrystii.

 

 

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo Boże na umocnienie

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Ewangelia według św. Jana