Spotkania formacyjne w grudniu dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z klas I, II i III, do wczesnej I Komunii świętej
i dla dzieci z klas IV-VI

  • Uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej w kościele o godz. 10:30 z udziałem dzieci lub o godz. 15:15 ze współczesnymi uczniami Pana Jezusa, lub poprzez telewizję, radio czy Internet
  • Forma przygotowania do niedzielnej Mszy świętej to Kuchnia Plebana, która jest na parafialnym https://youtube.com/wskornik od soboty
  • Adwent to radosne oczekiwanie na Uroczystość Bożego Narodzenia 2020 oraz na powtórne przyjście Pana Jezusa.
  • Codziennie na fb.parafiawszystkich.pl znajdziemy kolejny dzień Rekolekcji adwentowych dla dzieci. Zapraszamy do uczestniczenia
    w nich dzieci od przedszkola do klas VI włącznie
  • Pomocą może być katolicki kalendarz adwentowy Boski Adwent,
    a w nim czekoladka zadanie i kody QR do filmików, które pomogą całej rodzinie w oczekiwaniu na Boże Narodzenie
  • Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie Nasze Boże Narodzenie w rodzinie (praca plastyczna lub nagranie piosenki przesłane
    na parafiawszystkich.pl do 19 grudnia br. rozwiązanie 25 grudnia br.)
  • Parafialne zadanie adwentowe dla wszystkich dzieci Adwentowy łańcuch na choinkę. Poszczególne kolory pasków do stworzenia łańcucha oznaczają zrealizowane zadanie: żółty – udział w Roratach, w niedzielnej Mszy świętej w kościele lub poprzez media; niebieski
    – modlitwa poranna, wieczorna lub w ciągu dnia; czerwony – pomoc bliźniemu; zielony – obowiązki domowe i szkolne; biały – sprawienie Komuś radości. Podsumowaniem dla dzieci wczesno komunijnych
    i dzieci z klas III jest przesłanie podpisanego zdjęcia (mój adwentowy łańcuch, podajemy imię, nazwisko i klasę) w dniach 23-24 grudnia
    na parafiawszystkich.pl
  • Terminy spotkań formacyjnych i poświęcenie medalików zostaną zapowiedziane w styczniu 2021 r.

 

Spotkania formacyjne do Bierzmowania w grudniu dla młodzieży przygotowującej się z klas VII - VIII i dla kandydatów przygotowanych
do Sakramentu Bierzmowania

  • Uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej osobiście w kościele
    lub poprzez telewizję, radio czy Internet
  • W ramach przygotowania możliwość udziału w Roratach w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 7:00
  • Modlitwa osobista w domu Pismem Świętym: proszę przeczytać Ewangelię według św. Mateusza do 8 stycznia 2021 r.
  • Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą świętą i w piątek od godz. 19:00 do godz. 20:30
  • Terminy spotkań formacyjnych, nabożeństw i Mszy świętych
    dla młodzieży z klas VII - VIII i dla kandydatów przygotowanych
    do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zostaną zapowiedziane
    w styczniu 2021 r.

 

VII TYDZIEŃ MARYJNY
KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ KÓRNICKIEJ
w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku
WIĘCEJ WIARY 3-10.10.2020 r.

prowadzi o. Przemysław Ilski CSsR
Msza Święta z nauką od poniedziałku do piątku: 10:00 i 19:30
Msza Święta w kaplicy MB Różańcowej Kórnickiej o godz. 7:00

 

TMPLAKAT2020 1 min

 

MSZE ŚWIĘTE:

  • Sobota 3.10 – Dzień Miłosierdzia: O błogosławione owoce Tygodnia Maryjnego
    • 18:00 z nauką
  • Niedziela 4.10 – Dzień Rodziny: Za małżeństwa i rodziny
    • 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:15 (z udziałem przedszkolaków),
    • 18:00 z udziałem Parafii z Robakowa
  • Poniedziałek 5.10 – Dzień Ewangelizacji: O świętość życia
    • 7:00, 10:00, 18:00 z udziałem Parafii z Zaniemyśla oraz rodziców i klas I-II
    • 19:30 z udziałem Parafii ze Śniecisk oraz egzorcyzm wody, soli i oleju
  • Wtorek 6.10 – Dzień Zmarłych: O łaskę nieba
    • 7:00, 10:00, 18:00 z udziałem Parafii z Czapur z dziećmi komunijnymi oraz rodziców i klas III
    • 19:30 z udziałem Parafii z Koszut zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem
  • Środa 7.10 – Dzień Królowej Różańca Świętego: Za wspólnoty działające w Parafii
    • 7:00, 10:00 z błogosławieństwem osób ze wspólnot, 18:00 z udziałem Parafii z Tulec dziękującej za uzdrowienie oraz rodziców i klas IV-VI,19:30 błogosławieństwo osób ze wspólnot
  • Czwartek 8.10 – Dzień Powołanych: Za kleryków i przełożonych ASD w Poznaniu
    • 7:00, 10:00, 18:00 z udziałem Parafii z Borówca, alumnów ASD oraz rodziców i klas VII-VIII, 19:30 z udziałem Parafii       z Rogalina zakończona nabożeństwem w intencji powołań
  • Piątek 9.10 – Dzień Ekspiacji: Przebłaganie za grzechy nasze i całego świata
    • 7:00, 10:00, 18:00 z udziałem Parafii z Bnina oraz rodziców i kandydatów, którzy przystąpią do Sakramentu Bierzmowania 29 października br., 19:30 z udziałem Parafii pw. Chrystusa Króla  z Jarocina i nabożeństwem Drogi Krzyżowej
  • Sobota 10.10 – Dzień Modlitwy: Za Ojczyznę i nasze miasto 
    • Msze: 7:00, 8:30 oraz
    • 18:00 – Msza Święta z udziałem służb mundurowych ku czci Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej z zawierzeniem

 

NABOŻEŃSTWA

7:10 (niedziela) – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
9:00 – 18:00 (codziennie)  – Adoracja Pana Jezusa w kaplicy
15:00 (codziennie)  – Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy

RÓŻANIEC ŚWIĘTY

Tajemnice Radosne – 8:00 (poniedziałek-sobota), 8:30 (niedziela)
Tajemnice Bolesne – 15:00 (po Koronce poniedziałek-sobota) i 14:30 (niedziela)
Tajemnice Chwalebne – 17:30 (poniedziałek-niedziela), 17:15 (ostatnia sobota miesiąca)

 

CAŁONOCNA ADORACJA czyli Jerycho Pompejańskie w Parafii u Wszystkich Świętych odbędzie się z piątku (2.10) na sobotę (3.10): Adoracja o 19:00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, 20:00 tajemnice radosne Face2Face i Służba Liturgiczna Ołtarza, 21:00 tajemnice światła Kręgi Domowego Kościoła i Ekipy Notre Dame, 22:00 tajemnice bolesne Apostolstwo Dobrej Śmierci, 23:00 tajemnice chwalebne Wspólnota Bogu Bliscy    
24:00 Pasterka Maryjna i kontynuujemy 1:00 tajemnice radosne VII Róża św. Stanisława, biskupa i męczennika z Pierzchna i VIII Róża św. Kingi, 2:00 tajemnice światła III Róża św. Szarbela i V Róża męska św. Jacka, 3:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego za ofiary handlu ludźmi Siostry Szarytki 4:00 tajemnice bolesne II Róża św. Faustyny i IV Róża św. Józefa z Dziećmierowa, 5:00 tajemnice chwalebne I Róża św. Jana Pawła II i VI Róża ze Skrzynek, 6:00-7:00 adoracja osobista