1.     Kalendarz liturgiczny

• piątek – bł. Bogumiła, patrona Archidiecezji
  • sobota – św. Barnaby

2.  Spotkania duszpasterskie

• dla zelatorów Żywego Różańca we wtorek po Mszy świętej o godz. 18:00 na probostwie
  • dla III Kręgu Domowego Kościoła o w środę po Mszy świętej o godz. 18:00 na probostwie
  • dla wszystkich uczestniczących w formacji biblijnej ostatnie spotkanie przed wakacjami prowadzi ks. profesor Janusz Nawrot już w środę po Mszy świętej o godz. 18:00 w domu parafialnym
  • dla I Kręgu Domowego Kościoła w piątek po Mszy świętej o godz. 18:00 na probostwie
  • Wszystkie wspólnoty działające w naszej Parafii zapraszam 11 czerwca do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami dekanatu kórnickiego. Mszą świętą o godz. 10:00 pragniemy podziękować Dobremu Bogu za dobro minionego roku w pracy duszpasterskiej w Kościele parafialnym, który cieszy się przywilejem Drzwi Świętych w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

• w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 20:00
  • od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

4. Dzisiaj:

• W naszej Parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin Domowego Kościoła z Mszą świętą o godz. 12:00, po której czuwanie połączone z wielbieniem
  • zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej i szkoły katolickie

5.  W poniedziałek Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe o godz. 19:30.

6. Za tydzień

• zbiórka na czekające nas prace w parafii, BÓG zapłać ofiarodawcom.

7.  W zakrystii przyjmujemy zapisy

• na ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę, wyjazd 18 czerwca. Kontakt p. Antonina Taciak
  • na wakacje z Panem Bogiem dla dzieci i młodzieży do Ochotnicy Dolnej z wizytą u św. Jana Pawła II w Krakowie w dniach od 9 do 14 lipca br. Kontakt z Proboszczem.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, Jubileusz Kotwicy Kórnik, dziękczynienie za I Komunię święta ze zdjęciami dzieci oraz zaproszenie na X Parafiadę.

9. Informuję, że X Parafiada u Wszystkich Świętych w Kórniku planowana jest w niedzielę 19 czerwca od godz. 13:00 do 20:00, więcej szczegółów za tydzień. Od dzisiaj wszystkich chętnych, którzy pragną pomóc w dostarczeniu placków i słodkości na Parafiadę proszę o zapisywanie się w zakrystii. Wszystkim dziękuję za okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość.

10. Komunikat Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

11. Odszedł do wieczności: śp. Roman Wojtuś z Kórnika, pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić;
i oddał go jego matce.