Drukuj

 

1.     Kalendarz liturgiczny

 

2.  Spotkania duszpasterskie

              

3.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 

4. Dzisiaj:

 

5.  W poniedziałek Msza święta z nabożeństwem o umocnienie duchowe o godz. 19:30.

 

6. Za tydzień

 

7.  W zakrystii przyjmujemy zapisy

 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny, w którym min. Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, Jubileusz Kotwicy Kórnik, dziękczynienie za I Komunię święta ze zdjęciami dzieci oraz zaproszenie na X Parafiadę.

 

9. Informuję, że X Parafiada u Wszystkich Świętych w Kórniku planowana jest w niedzielę 19 czerwca od godz. 13:00 do 20:00, więcej szczegółów za tydzień. Od dzisiaj wszystkich chętnych, którzy pragną pomóc w dostarczeniu placków i słodkości na Parafiadę proszę o zapisywanie się w zakrystii. Wszystkim dziękuję za okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość.

 

10. Komunikat Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

 

11. Odszedł do wieczności: śp. Roman Wojtuś z Kórnika, pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś

 

                    Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić;
i oddał go jego matce. 

Ewangelia według św. Łukasza